Dla kogo kredyt na oświadczenie o dochodach?

Dla kogo kredyt na oświadczenie o dochodach?

Kredyt na oświadczenie o dochodach jest jednym z najczęściej poszukiwanych produktów w obszarze kredytów konsumenckich. Swoją popularność zawdzięcza dużej dostępności i prostym procedurom po stronie banków i firm pożyczkowych.

Krótkoterminowe produkty finansowe interesują przede wszystkim tych klientów, którzy muszą ponieść nagłe wydatki i z różnych względów nie mogą w tym celu posłużyć się oszczędnościami. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie ma czas, w którym można otrzymać gotówkę. Kredyt na oświadczenie o dochodach w założeniu jest udzielany w krótkim czasie, zatem w pełni odpowiada potrzebom przeciętnego pożyczkobiorcy.

Kredyt na oświadczenie o dochodach ? plusy i minusy

Konsumenci przyzwyczajeni są do łatwego dostępu do coraz większej liczby towarów i usług. Dotyczy to również produktów kredytowych. Szybkość reakcji, czyli wypłaty kwoty kredytu, jest więc największym atutem tego produktu. W niektórych instytucjach pieniądze można otrzymać nawet w ciągu jednego dnia. Poza tym pożyczkobiorcy często nie chcą, by pracodawca wiedział o ich potrzebach finansowych, dlatego chętnie korzystają z możliwości zaciągnięcia kredytu bez konieczności pobierania zaświadczenia o dochodach.

W przypadku banków kredyt gotówkowy na oświadczenie ma jednak też minusy. Aby go udzielić, bank musi poniekąd uwierzyć klientowi na słowo, co nie w pełni odpowiada wymogom zachowywania jak największej ostrożności inwestycyjnej. Aby utrzymać ryzyko kredytowe pod kontrolą, w tej uproszczonej procedurze klientom oferowane są niskie kwoty pożyczek i w dodatku na krótki okres. Często też konieczne jest wykupienie ubezpieczeń na życie i od utraty pracy. Nie powinny też na niego liczyć osoby z kiepską historią kredytową. Bank z pewnością szczególnie dokładnie prześwietli nasze dane w jego własnych rejestrach i zasobach Biura Informacji Kredytowej.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Skoro uproszczona procedura oznacza wzrost ryzyka inwestycyjnego, trzeba szukać gotówki tam, gdzie mamy największe szanse na dobrą opinię. Z tego względu po kredyt na oświadczenie o dochodach należy udać się w pierwszej kolejności do banku, w którym prowadzimy większość naszych osobistych finansów lub firmy pożyczkowej, z której usług już korzystaliśmy. Pożyczkodawca chętniej zaufa znanemu już klientowi i może dzięki temu zaoferować lepsze warunki, czyli wyższą kwotę pożyczki, niższe oprocentowanie i dłuższy okres spłaty, niż miałoby to miejsce przy nieznanym mu kontrahencie.

Najważniejszą rzeczą ? o której nie wszyscy pamiętają ? jest fakt, że w przypadku takiego kredytu mimo wszystko trzeba złożyć oświadczenie. Nie jest to co prawda podpisany przez pracodawcę formularz, lecz własne oświadczenie kredytobiorcy, w którym określa on wysokość swoich dochodów. Złożenie nieprawdziwego oświadczenia może pozwolić na uzyskanie wyższej kwoty pożyczki, ale jest to zwykłe przestępstwo.

Kredyt na oświadczenie o dochodach należy zatem traktować tak samo poważnie, jak każde inne zobowiązanie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge