Kontrowersyjne pożyczki dla zadłużonych

Kontrowersyjne pożyczki dla zadłużonych

Czy należy pożyczać pieniądze komuś, kto nie spłacił innych zobowiązań? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kto udziela tego finansowania. Pożyczki dla zadłużonych dla wielu osób są finansową ostatnią deską ratunku. Nie oznacza to, że wszyscy mogą z nich korzystać.

Pożyczki dla zadłużonych ? biznes wysokiego ryzyka

Jeśli ktoś ma już zaciągnięte inne kredyty gotówkowe lub ratalne, w pierwszej kolejności pobierane w bankach, a mimo to w dalszym ciągu ma problemy z bieżącą płynnością finansową, wówczas pojawienie się opóźnień w spłacie jest tylko kwestią czasu. Każda nieterminowo uregulowana rata widoczna jest w rejestrach banku i Biura Informacji Kredytowej i zaciągnięcie w banku kolejnej pożyczki dla zadłużonych w takim stopniu osób jest po prostu nierealne.

Jeżeli w takiej sytuacji po stronie klienta nie zwiększy się kwota dochodów lub znacząco nie zmaleją jego wydatki, na ogół jedynym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z oferty pozabankowej. Prywatne firmy pożyczkowe w zamian za bardzo wysokie ceny akceptują wyższe ryzyko inwestycyjne i decydują się na finansowanie osób, które straciły już w oczach banku zdolność kredytową.

Pożyczki dla zadłużonych to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi polskiego rynku finansowego. Są bardzo łatwo dostępne, dzięki czemu przyciągają uwagę osób mających problemy z obsługą bieżących płatności. Ta duża dostępność niesie jednak ze sobą wysokie ryzyko – ?chwilówki? trzeba szybko spłacać, na ogół w ciągu zaledwie kilku tygodni, ponosząc bardzo duży koszt w stosunku do kwoty pożyczki. Próby reperowania nimi osobistych finansów bez poprawy ogólnej sytuacji zazwyczaj kończą się wpadnięciem w pułapkę zadłużenia.

Kredyt dla zadłużonych w wydaniu bankowym

Jeżeli mamy zaciągnięte kredyty w banku i znajdujemy się w trudniejszej sytuacji, wówczas warto skorzystać z oferty, jaką jest kredyt dla zadłużonych klientów. Mowa tu oczywiście o kredycie konsolidacyjnym. To wbrew pozorom dość łatwo dostępne rozwiązanie, z którego można skorzystać, jeżeli traktuje się spłatę zobowiązań odpowiedzialnie. Poważne problemy finansowe wynikają najczęściej z postawy ?jakoś to będzie, najwyżej nie zapłacę?. Tymczasem każdy objaw pogorszenia sytuacji finansowej powinien być dla kredytobiorcy impulsem do jak najszybszego obniżenia rat do zapłaty. Im szybciej podejmiemy z bankiem rozmowy o restrukturyzacji, tym większe będziemy mieć szanse na jej przeprowadzenie.

Mechanizm jest tu bardzo prosty – konsolidacja polega na wydłużeniu okresu kredytowania, co znacznie zmniejsza wysokość miesięcznej płatności. Można tym produktem objąć kilka różnych zobowiązań (nawet z różnych banków) i tym samym skorzystanie z pożyczki dla zadłużonych jest naprawdę doskonałym narzędziem, pozwalającym obsłużyć całe zadłużenie bez ponoszenia nadmiernych kosztów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge