Adwokat na rozwód – czy jest mi potrzebny?

Wiele ludzi staje przed tym pytaniem. W momencie, kiedy Podejmujesz decyzję w sprawie rozwodu, pewnie masz dużo więcej wydatków, niż wynagrodzenie adwokata. Multum kosztów mających związek z ewentualną przeprowadzką czy opłatami alimentacyjnymi nakłada się na siebie, dlatego wszelkie nadprogramowe zobowiązania są problematyczne. W związku z tym wielu rozwodników zadaje sobie pytanie – czy powinienem skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, czy poradzę sobie samodzielnie?

Sprawa rozwodowa bez konsultacji z adwokatem

W czasach Internetu możemy myśleć, że wiele problemów jesteśmy w stanie rozwikłać samodzielnie. W sytuacji spraw w sądzie problem trochę się wikła. W Internecie można przeczytać masę błędnych wypowiedzi, gdyż nie każdy użytkownik jest zweryfikowanym doradcą. Zdarza się też wielka ilość osób, które samodzielnie przeżyły rozwód, jednak ich sprawa może wyraźnie różnić się od Twojej. 

Istnieje także wiele niuansów, o których osoba niezaznajomiona z kwestiami prawnymi może zwyczajnie nie pomyśleć. Jednym z nich jest kwestia wypowiadania się w trakcie rozprawy – są w tym temacie jasne zasady, a niestosowanie się do nich może skutkować złymi konsekwencjami. Ponadto, gdy będziesz sam własnym reprezentantem nie możesz być zwolniony z obowiązujących zadań, jakie są nałożone na adwokata.

Skuteczny adwokat Warszawa – umów się na spotkanie

Gdy obawiasz się jakiegoś aspektu sprawy rozwodowej – zdecyduj się na kancelarię adwokacką Warszawa. W przypadku, kiedy podejrzewasz, iż rozprawa może nie odbywać się tak jakbyś chciał, a więc kiedy drugi małżonek chce współdziałać, będzie uciekać się do sztuczek, bądź ograniczania kontaktów z pociechą – wybierz adwokata. Nie ryzykuj swoim samopoczuciem czy nieustannie wydłużającą się sprawą sądową – dobry adwokat podpowie Ci jak prędko uzyskać rozwód.