Kiedy rozpocząć naukę języka obcego?

Nie da się ukryć, że w naszych czasach znajomość języków obcych jest koniecznością. Powinno się w związku z tym uczyć dzieci drugiego języka od maleńkości. Przedszkole dwujęzyczne w Krakowie zapewni dziecku możliwość poznania języka obcego bardzo wcześnie. Kraków, Warszawa, Gdańsk to tylko jedne z miast gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka obcego przez najmłodszych.

Jak dziecko uczy się języka?

Maluchy uczą się języków w sposób symultaniczny a także w sposób następczy. Pierwszy sposób dotyczy dzieci dwujęzycznych, z kolei sposób następczy dotyczy do pozostałych dzieci.

Kiedy jest dobry czas na rozpoczęcie nauki języka obcego?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to im wcześniej tym lepiej. Eksperci twierdzą że już 3-miesięczne niemowlęta powinny rozpocząć naukę języka obcego. Jest to spowodowane tym, że do dwunastego miesiąca maluch słyszy i rozróżnia dźwięki każdego języka obcego. Po upływie tego czasu dziecko zaczyna koncentrować się jedynie na głoskach, które są używane wokół niego. Aby zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy warto dać niemowlęciu szansę do jej słuchania.

Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy nadal wierzą w mit że małe dzieci nie są w stanie przyswoić wystarczającej ilości informacji, aby naukę można było uznać za sensowną. Jest to nieprawda, z tego powodu, że nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka wspaniałą zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność dziecka,
nauka w dzieci w wieku przedszkolnym to doskonały trening dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to duży atut w dorosłym życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego są szansą na nawiązanie nowych przyjaźni.

Nauka języka obcego – jakie są jej etapy?

Pamiętajmy że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej jednak zwykle po dłuższym okresie maluch nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów i zapamiętuje akcent. Miej w pamięci że w początkowym okresie nie należy uczyć dziecka gramatyki.

Jak wiele języków można uczyć dziecko jednocześnie?

Masz w planach, aby wychować poliglotę? Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takim wypadku warto rozważyć przyswajanie kolejnego języka przez malucha. Jaka jest jednak maksymalna liczba języków obcych które dziecko powinno się uczyć. Dwa dodatkowe języki obce na takim etapie to jednak maksymalna ilość, ze względu, że nauka kolejnych może być problematyczna.