Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że szkolenia BHP są niezwykle istotne. Dzięki takowym pracownicy danego zakładu mogą przypomnieć sobie mnóstwo zasad odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec wielu wypadkom. Według kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, dajmy na to, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z z tym związane, które proponują także dojazd do takich miejscowości, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Region ten jest w związku z tym niezwykle dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Należy wspomnieć, w jakich konkretnie sytuacjach szkolenia BHP są obowiązkowe – oczywiście tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe zaliczyć. Warto pamiętać jednakowoż także o okresowych szkoleniach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w dużej mierze zależy od stanowiska, na którym jest konkretny pracownik. Kiedy mowa o robotnikach oraz osobach działających na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść każdego roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni przejść takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to z reguły pięć lub sześć lat, w zależności od funkcji pełnionej w przedsiębiorstwie.

Dlaczego należy zapewnić swoim pracownikom szkolenia BHP?

Jeśli zatem posiadasz firmę w mieście jakim jest Bydgoszcz lub w nieodległych miastach, powinieneś zwrócić uwagę na zapewnienie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle duży, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby później nie borykać się z problemami z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy dobrze czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji.